Impregnaty do zastosowań przy produkcji placów zabaw dla dzieci.

Jednym z naszych stałych klientów jest producent drewnianych placów zabaw oraz dziecięcej architektury ogrodowej. Kiedy trzy lata temu rozpoczynaliśmy współpracę, jego produkcja opierała się głównie na lokalnym rynku i sprzedaży bezpośredniej.

Klient miał jednak swój plan i otwarcie się nim dzielił. Jego celem była ekspansja na rynki zagraniczne oraz sprzedaż do dużych sieci handlowych.

Przez długi czas borykał się z brakiem wymaganych atestów i certyfikatów od swoich dostawców. Wychodząc naprzeciw potrzebom klienta, przekazaliśmy mu gotowe rozwiązania.
Spełniały one surowe, europejskie normy, m.in. w zakresie obecności metali ciężkich.

EKO Impregnator, Sikkens Cetol 3310


Nasze rozwiązania bazowały na 3 produktach: EkoImpregnator w kolorze Teak, Sikkens Cetol 3310 w kolorze białym oraz Cetol 3310 w kolorze szarym. Każdy z nich spełnia wymagane normy, w tym normę EN 71-3. Ponadto klient wspólnie z nami zwiększył wydajność produkcji i jakość samych wyrobów. Osiągnął to m.in. dzięki zamianie ręcznego sposobu aplikacji impregnatu, na systemem z użyciem polewarki. Precyzyjnie dobrane impregnaty, podniosły jakość samego produktu. W efekcie klient nie tylko poprawił krycie ale również znacząco przyspieszył produkcję oraz zmniejszył zużycie samych impregnatów.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Zwiększenie wydajności zakładu w połączeniu z poprawą jakości produktów zaowocowało podpisaniem nowych kontraktów z zagranicznymi odbiorcami. Jego produkty zaczęły być sprzedawane w marketach sieci Obi i Leroy Merlin. To działanie otworzyło mu drogę do dalszej ekspansji, Aktualnie wysyła swoje wyroby na cały świat.

Nasza długoletnia współpraca obfitowała także w sytuacje trudne. Przez ten okres zdarzyło się kilka reklamacji od klientów końcowych. Na drewnie zaczęły pojawiać się wykwity pleśni. Kiedy pobraliśmy próbki do analizy, okazało się, że drewno które przyjeżdżało do naszego klienta, posiadało już zalążki grzybów i pleśni. Powodem było niedostateczne wysuszenie drewna oraz jego złe składowanie. To doświadczenie po raz kolejny nauczyło nas, aby patrzeć na problemy klienta holistycznie.

Wspólna praca z klientem pozwala na obopólne korzyści, które przekładają się na plan wzrostu o 30% rok do roku. Obecnie, czynnikiem który wstrzymuje jego rozwój jest zbyt mała powierzchnia zakładu.

Autor: Kacper Ratajczyk

przemysłowe kleje, impregnat do drewna poznań, dostawca kleju do drewna, hurtownia lakierów do drewna, blaty egger, blaty kompaktowe, katalog egger, usługi stolarskie
CDW Sp. z o.o.
ul. Wichrowa 5, 62-300 Psary Małe
Spółka wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000202886; NIP 789-161-28-42; REGON 634570880, BDO 000091854; kapitał zakładowy: 51 000,00 PLN
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram