Kleje AkzoNobel przy produkcji podłóg warstwowych

Jeden z naszych zaufanych klientów, produkuje deskę podłogową dwuwarstwową. Jesteś ciekaw, w jaki sposób pomogliśmy usprawnić jego produkcję? W tym case study się tego dowiesz.

Przez ostatnie kilkanaście lat firma klienta uzyskała znaczącą pozycję na rynku europejskim w zakresie produkcji desek podłogowych. Aktualnie zakład zatrudnia około 250 osób. A bramy zakładu opuszcza codziennie 1500 metrów kwadratowych desek podłogowych. Co więcej, klient stale chce się rozwijać. Jednocześnie ma na uwadze rosnące ceny surowców w związku z czym poszukuje oszczędności. Z tego powodu zaprosił nas, abyśmy przeprowadzili audyt aktualnego procesu produkcji deski podłogowej. A dokładnie klejenia sklejki z obłogami dębowymi. Klient, nauczony wcześniejszymi doświadczeniami, wymagał od nas zapewnienia, aby produkty, które będziemy oferować, nie zmieniły swojego składu chemicznego w trakcie naszej współpracy.

W trakcie wizyty u klienta obserwowaliśmy, w jakich warunkach i w jaki sposób przeprowadzany jest proces klejenia. Zauważyliśmy, że elementy przepuszczane są przez nakładarkę walcową. Następnie umieszczane są w prasie pionowej po 78 desek, gdzie pod naciskiem są sklejane. Czas klejenia elementów w prasie wynosi 45 minut.

Zaproponowany klej AkzoNobel

W naszej ocenie klient największe korzyści mógł uzyskać, skracając czas prasowania elementów. W związku z tym zaproponowaliśmy stosowanie kleju AkzoNobel A363. Podczas wykonanych prób skróciliśmy czas prasowania z 45 do 10 minut, a więc aż o 75%.

 Warto podkreślić, że mimo iż klient tego nie wymagał, poprawiliśmy wytrzymałość powstałej spoiny klejowej, co zostało poświadczone przez Instytut Technologii Drewna.

Klient był bardzo zadowolony z rezultatu przeprowadzonych testów. Zaspokoiliśmy wszystkie jego potrzeby i nawiązaliśmy współpracę.Przy współpracy z nami klient zwiększył wydajność produkcji z 1500 m2 na 6000 m2 dziennie. Oznacza to aż czterokrotne zwiększenie wolumenu produkcyjnego.

Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz zwiększyć swoją produkcję. Zależy Ci na wytrzymałości i gwarancji jakości klejów. Nie wahaj się. Napisz do nas, a wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy.

CDW Sp. z o.o.
ul. Wichrowa 5, 62-300
Psary Małe
NIP: 789-161-28-42
REGON: 634570880
KRS: 0000202886
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram