Niestandardowe wybarwienia bejcy

Opis problemu i zarys sytuacyjny:

Często zgłaszają się do naszych klientów projektanci i architekci, poszukując bejc i lakierów do barwienia drewnianych elementów architektonicznych – przeważnie te zlecenia są niestandardowe i bardzo wymagające.

W ostatnim czasie mieliśmy styczność z potrzebą stworzenia bejcy rozcieńczalnikowej, dzięki której uzyskamy identyczny, wskazany przez projektantów kolor na trzech różnych powierzchniach – na klejonce dębowej i na dwóch płytach fornirowanych różną obłogą dębową.
Założeniem projektanta jest wykonanie takiego wybarwienia, które dałoby jak najbardziej zbliżony odcień na każdej z tych powierzchni.
Trudność polegała na tym, że każdy z tych materiałów charakteryzował się inną strukturą powierzchni i były dość duże rozbieżności kolorystyczne między nimi.
W takiej sytuacji uzyskanie identycznych kolorów jest praktycznie niewykonalne – na każdym z tych materiałów będą różnice w wybarwieniach.
Nasz zespół specjalistów podjął się próby stworzenia takiej bejcy próbując jak najmocniej zniwelować różnice w wybarwieniach na gotowym produkcie.

Zaproponowane rozwiązania i przeprowadzone testy:

We współpracy z naszym laboratorium zaproponowaliśmy kilka różnych opcji kolorystycznych i przekazaliśmy próbki klientowi do zaopiniowania.

Klient po konsultacji z inwestorem i z dekoratorem wnętrz odrzucił nasze propozycje z powodu bardzo drobnych różnic kolorystycznych. W związku z tym temat wrócił do naszego laboratorium i musieliśmy ponownie się pochylić nad tematem.

W zaistniałej sytuacji zmodyfikowaliśmy recepturę i zastosowaliśmy rozcieńczalnik, dzięki któremu bejca w mniejszym stopniu penetruje materiał, a kolor jest bardziej wyrównany.

Dzieje się to za sprawą mniejszej penetracji drewna przez bejcę – dzięki szybszemu odparowywaniu uzyskujemy bardziej wyrównany kolor na powierzchni kosztem mniejszego uwydatnienia słoi.

Próbki zostały wysłane do klienta wraz z wytłumaczeniem zastosowanej technologii. Próbki zostały zaakceptowane i klient złożył zamówienie.

Podsumowanie:

Dzięki naszym specjalistom z wieloletnim doświadczeniem i profesjonalnemu zapleczu laboratoryjnemu jesteśmy w stanie sprostać najtrudniejszym zleceniom.

W przypadku bejc do drewna mamy szerokie spektrum możliwości dzięki tworzeniu wybarwień na specjalne życzenie klienta. Na tym oczywiście nie kończą się możliwości naszego laboratorium – na co dzień opracowujemy wiele mieszanin stosowanych w różnych gałęziach przemysłu drzewnego.

CDW Sp. z o.o.
ul. Wichrowa 5, 62-300
Psary Małe
NIP: 789-161-28-42
REGON: 634570880
KRS: 0000202886
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram