Zastosowanie klejów EPI w klejeniu aluminium do drewna

Opis problemu i zarys sytuacyjny:

Często spotykamy się z niestandardowymi zleceniami. Tak też było w zakładzie produkcyjnym naszego klienta, który zajmuje się produkcją drzwi wewnętrznych i zewnętrznych.

Klient chciał wyprodukować drzwi, które w konstrukcji powinny mieć wklejone arkusze blachy aluminiowej. W podstawowej kolekcji tego producenta znajdują się drzwi wzmacniane arkuszami blachy, lecz są one tylko wkładane w ramę sosnową bez przyklejania.

Klient przeprowadził własne próby na klejach PUR, który niestety się nie sprawdził. Klej PUR w tym przypadku był nieprawidłowo dobrany, ponieważ bardzo brudził elementy i maszyny, a ponadto klienci często zgłaszali reklamacje.

Nasz klient poszukiwał rozwiązania, które bez przeszkód mógłby wprowadzić w swoim zakładzie produkcyjnym. Ze względu na sezonowość zlecenia poszukiwany system klejowy musiał być możliwy do wprowadzenia bez przezbrajania całej linii produkcyjnej.

Zaproponowane rozwiązania system kleju EPI:

Zaproponowaliśmy system kleju EPI firmy AkzoNobel.

W trakcie prób u klienta opracowaliśmy technologię, dzięki której zwiększyła się siła wiązania kleju do blachy aluminiowej.

Sugerowany przez nas proces technologiczny polegał na zastosowaniu odpowiednich rozwiązań, które zwiększyły przyczepność kleju do materiału.

Wprowadziliśmy system klejów EPI AkzoNobel oraz zadbaliśmy o odpowiednie przygotowanie powierzchni. Dzięki takiemu zabiegowi klient może teraz kleić w jednym cyklu produkcyjnym drewno z drewnem i równolegle z innymi materiałami.

W dalszym cyklu elementy klejone są w prasie półkowej „na zimno”. Kleje EPI prasować można również w prasach z podgrzewanymi półkami aby skrócić czas klejenia. W tym konkretnym przypadku klient potrzebował więcej czasu aby przygotować kolejny wsad do prasy celem zachowania ciągłości linii produkcyjnej.

Podsumowanie, plusy:

- możliwość klejenia blachy do elementów drewnianych i drewnopochodnych,

- łatwość czyszczenia narzędzi i wypływek kleju – kleje EPI czyści się równie łatwo jak kleje PVAc – wystarczy ciepła woda,

- stosując kleje EPI zmniejszyła się ilość reklamacji zgłoszona przez klientów, w porównaniu z klejem PUR D4.

- bezproblemowo można wyczyścić zabrudzone maszyny,

- łatwość pracy z produktem poprzez zastosowanie systemu mieszalnikowego,

- wysoka jakość i wytrzymałość spoiny klejowej

- wodoodporność spoiny dzięki klasie D4

przemysłowe kleje, impregnat do drewna poznań, dostawca kleju do drewna, hurtownia lakierów do drewna, blaty egger, blaty kompaktowe, katalog egger, usługi stolarskie
CDW Sp. z o.o.
ul. Wichrowa 5, 62-300 Psary Małe
Spółka wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000202886; NIP 789-161-28-42; REGON 634570880, BDO 000091854; kapitał zakładowy: 51 000,00 PLN
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram