Kleje kontaktowe w branży budowlanej i wykończeniowej

Opis problemu z wygłuszenia pomieszczenia

W tym projekcie klient mierzył się z problemem wygłuszenia pomieszczenia w którym mieści się specjalistyczna aparatura diagnostyczna, która jest niezwykle wrażliwa na wszelkie zewnętrzne czynniki.

Szukaliśmy rozwiązania na jak najprostsze przymocowanie elementów z wełny mineralnej o właściwościach akustycznych do elementów ściennych i sufitowych.

Dla klienta liczyła się prostota aplikacji i jak największa wydajność. Poszukiwany klej musiał być jednoskładnikowy i niewrażliwy na czynniki zewnętrzne jak podwyższona wilgotność panująca w pomieszczeniu w trakcie budowy.

Zaproponowane rozwiązania i przeprowadzone testy:

Z uwagi na cykl produkcyjny nie mieliśmy możliwości wykonania prób na docelowych elementach.

Jeden z pracowników zaproponował test w formie przyklejenia arkusza wełny mineralnej do wewnętrznej ściany budynku. Ściana nie została wcześniej w żaden sposób przygotowana – jak np. zagruntowana. Została przetarta tylko delikatnie z kurzu.

Zeno Line Adhesives

Użycie klejów kontaktowych Zeno Line Adhesives (kilku różnych do testów).

Próby wykonano z zachowaniem wskazówek aplikacji zamieszonych w karcie technicznej produktu.

Po przeprowadzonych testach kilku różnych klejów kontaktowych i ocenie działania zaproponowaliśmy klientowi zastosowanie kleju kontaktowego ZENO Line SWC222.

Spoina charakteryzowała się wystarczającą przyczepnością aby stabilnie zamocować arkusz wełny mineralnej do ściany. Jednocześnie na tym samym kleju przeprowadziliśmy próby klejenia płyty wiórowej surowej z arkuszem blachy miedzianej – klient potrzebuje produktu, który może być równolegle stosowany w różnych cyklach produkcyjnych.

Z uwagi na potrzebę dodatkową – klejenie produktów drewnopochodnych do blachy miedzianej (tutaj konkretnie płyty wiórowej). Utworzona spoina uzyskała wystarczającą przyczepność, aby utworzyć silne mocowanie kleju pomiędzy materiałami.

Efekty zastosowania rozwiązania opartego na klejach kontaktowych.

Wyżej opisywane próby zostały przeprowadzone wiele miesięcy temu i z rozmów z klientem wynika że są oni bardzo zadowoleni z kleju kontaktowego Zeno Line Adhesives SWC222.

Aktualnie klej ten stosowany jest w wielu więcej cyklach produkcyjnych niż testowane przez nas – klient sam podejmuje próby i eksperymenty na innych materiałach potrzebnych w produkcji i sprawdza się wyjątkowo dobrze.

Zalety stosowanie rozwiązań opartych na klejach kontaktowych ZENO LINE ADHESIVES:

  • Prostota aplikacji kleju
  • Wydajność produktu
  • Możliwość łączenia elementów drewnopochodnych, drewnianych z innymi materiałami
  • Wydajność
  • Brak dichlorometanu - nieszkodliwy dla pracowników
  • Duży wybór opakowań - możliwość stosowania butli z pistoletem na produkcji, a w formie sprayu na budowie

CDW Sp. z o.o.
ul. Wichrowa 5, 62-300
Psary Małe
NIP: 789-161-28-42
REGON: 634570880
KRS: 0000202886
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram