Jednokrotne pokrywanie elementów drewnianych za pomocą impregatora Sikkens Rubbol

Problem do rozwiązania

Za duża ilość nakładanych warstw środków impregnujących do drewna

Materiał do pokrycia

Elementy drewniane

Produkt użyty do testów: Sikkens Rubbol

Opis problemu i zarys sytuacyjny:

Nasz klient zajmuje się produkcją architektury ogrodowej. W aktualnie używanym systemie, impregnowania i barwienia drewnianych elementów, zmuszony jest pokrywać je dwoma warstwami impregnatora. Powoduje to znaczne wydłużenie czasu produkcji i problem z miejscem gdzie elementy drewniane pomiędzy pierwszą a drugą warstwą są suszone.

Klient poszukiwał rozwiązania jednopowłokowego kryjącego, który poza odpowiednim wybarwieniem będzie dawał wystarczające efekty grzybo- i pleśniobójcze po pokryciu struktury drewnianych elementów.

Zaproponowane rozwiązania Sikkens Rubbol i przeprowadzone testy:

Zaproponowaliśmy użycie produktów z linii Sikkens Rubbol (kryjąca powłoka pośrednia i nawierzchniowa do konserwacji elementów drewnianych, do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych).

W trakcie wielokrotnie przeprowadzanych testów, na linii produkcyjnej architektury ogrodowej, nie zauważyliśmy żadnych problemów przy pokrywaniu jedną warstwą. Elementy drewniane były impregnowane zanurzeniowo. Krycie było zadowalające przy pierwszym zanurzeniu i nie powstawały zacieki na elementach mebli ogrodowych.

Drewno poddawane testom pochodziło prosto z tartaku – nie było w żaden sposób suszone czy sezonowane co znacznie zwiększało ryzyko powstawania grzybów i pleśni.

Produkty drewniane zaimpregnowane naszymi produktami zostały wystawione na poligon doświadczalny – na okres 12 miesięcy.

Zamysłem tak długich testów było wystawienie ich na działanie wszelkich możliwych warunków atmosferycznych występujących w naszej strefie klimatycznej – wiosna, lato, jesień, zima.

Zarówno w trakcie, jak i po okresie 12 miesięcy elementy wyglądały jak w dzień malowania. Nie były zauważalne żadne oznaki zniszczenia powierzchni ani wykwitu grzybów czy pleśni.

Podsumowanie, plusy:

Dzięki wprowadzeniu naszego rozwiązania klient mógł zwiększyć wydajność produkcji drewnianych mebli ogrodowych o 100% przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia impregnatów o połowę. Największym plusem było duże zmniejszenie kosztów produkcji dzięki zredukowaniu o połowę ilości potrzebnego impregnatu.

przemysłowe kleje, impregnat do drewna poznań, dostawca kleju do drewna, hurtownia lakierów do drewna, blaty egger, blaty kompaktowe, katalog egger, usługi stolarskie
CDW Sp. z o.o.
ul. Wichrowa 5, 62-300 Psary Małe
Spółka wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000202886; NIP 789-161-28-42; REGON 634570880, BDO 000091854; kapitał zakładowy: 51 000,00 PLN
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram